Terve!

Me ollaan Web-veistämö. Tutustu tiimimme jäseniin ja minkälainen yritys olemme.

Web-veistämö Oy

Web-veistämö Oy on avoimen lähdekoodin verkkopalveluiden yhteissuunnitteluun, kehittämiseen ja käyttöönottoon erikoistunut yritys, joka jakautuu kahdelle toimiallalle: verkkopalveluihin ja ERP-ratkaisuihin, joita toteutamme Avoin.Systems aputoiminimemme kautta. 

Laadukkaat ja helppokäyttöiset verkkopalvelut
ovat intohimomme.

Tavoitteemme on tuottaa asiakkaillemme kilpailuetua, suunnittelemalla ja toteuttamalla tiiviissä yhteistyössä asiakkaan kanssa verkkopalveluita, jotka kytkeytyvät saumattomasti yrityksen taustajärjestelmiin. Haluamme yhdistää organisaation kaikki digitaaliset palvelut yhdeksi toimivaksi kokonaisuudeksi ja kehittää sekä optimoida tätä kokonaisuutta asiakkaan kanssa eteenpäin.

Meidän arvomme

Ihmisläheisyys

  • Asiakkaamme, työntekijämme ja kumppanimme ovat kaikki ihmisiä. Ihmisillä on mielestämme lähtökohtaisesti aina hyvät aikeet ja huikea potentiaali.
  • Kaikki tekemämme ratkaisut suunnitellaan aina ihmiskäyttäjille mukaviksi ja tehokkaiksi käyttää.
  • Haluamme pitää yllä yhteistyöympäristöä, jossa ihmisen on hyvä olla.

Avoimuus

  • Ratkaisumme pohjautuvat avoimelle lähdekoodille ja toimintamme sen filosofiaan. Vieritämme avoimen lähdekoodin hyödyt suoraan asiakkaillemme ja kontribuoimme avoimen lähdekoodin yleisten ratkaisuiden yhteiskehitykseen.
  • Haastamme avoimesti asiakkaidemme näkemykset ja pyrimme aina löytää tarpeisiin sopivimmat ratkaisut.
  • Veistämöläisten kesken olemme avoimia yritystä ja työntekoa koskevista kiperistäkin asioista.

Laatu

  • Olemme ylpeitä kaikista suunnittelemistamme ja julkaisemistamme lopputuotoksista.
  • Ratkaisumme ja ohjelmistokoodimme vastaavat aina käyttötarkoitustaan ja ovat niin tulevaisuusyhteensopivia kuin mahdollista.
  • Kieltäydymme käyttämästä laatukriteeriemme kanssa ristiriidassa olevia valmiita ohjelmistopalasia.

Web-veistämön ihmiset <3

WordPress-tiimi

joka loihtii asiakkaillemme upeaita verkkopalveluita

Tomi Tiainen

tomi.tiainen@web-veistamo.fi

Teemu Ahonen

teemu.ahonen@web-veistamo.fi

Mikko Haataja

mikko.haataja@web-veistamo.fi

Janne Rättyä

janne.rattya@web-veistamo.fi

Jyri Ojala

jyri.ojala@web-veistamo.fi

Ella Riiali

ella.riiali@web-veistamo.fi

Monica Väre

monica.vare@web-veistamo.fi

Odoo-tiimi

joka toteuttaa asiakkaillemme mahtavia ERP-ratkaisuja

Elisa Pöyhönen

elisa.poyhonen@web-veistamo.fi

Henri Komulainen

henri.komulainen@web-veistamo.fi

Miku Laitinen

miku.laitinen@web-veistamo.fi

Atte Isopuro

atte.isopuro@web-veistamo.fi

Mikko Närjänen

mikko.narjanen@web-veistamo.fi

Santeri Valjakka

santeri.valjakka@web.veistamo.fi

Tatiana Deribina

tatiana.deribina@web-veistamo.fi

Rollo Kuokkanen

rollo.kuokkanen@web-veistamo.fi

Oskars Zālītis

oskars.zalitis@web-veistamo.fi

Emīls Goško

emils.gosko@web-veistamo.fi

Daniels Andersons

daniels.andersons@web-veistamo.fi

Yritystarina

Olipa kerran Svante. Hän eli rauhallisena rauhallista ja onnellista TKK‑opiskelijaelämää, mutta jotakin kuitenkin puuttui, kunnes hän tapasi arkeologiaa ja tietotekniikkaa opiskelleen Ernon.

Yhdessä he päättivät ryhtyä taisteluun parempien web‑ratkaisujen puolesta…

Web-veistämön perustajat Svante & Erno