Terve!

Me ollaan Web-veistämö. Tutustu tiimimme jäseniin ja minkälainen yritys olemme.

Web-veistämö Oy

Web-veistämö Oy on avoimen lähdekoodin verkkopalveluiden yhteissuunnitteluun, kehittämiseen ja käyttöönottoon erikoistunut yritys, joka jakautuu kahdelle toimiallalle: verkkopalveluihin ja ERP-ratkaisuihin, joita toteutamme Avoin.Systems aputoiminimemme kautta. 

Laadukkaat ja helppokäyttöiset verkkopalvelut
ovat intohimomme.

Tavoitteemme on tuottaa asiakkaillemme kilpailuetua, suunnittelemalla ja toteuttamalla tiiviissä yhteistyössä asiakkaan kanssa verkkopalveluita, jotka kytkeytyvät saumattomasti yrityksen taustajärjestelmiin. Haluamme yhdistää organisaation kaikki digitaaliset palvelut yhdeksi toimivaksi kokonaisuudeksi ja kehittää sekä optimoida tätä kokonaisuutta asiakkaan kanssa eteenpäin.

Meidän arvomme

Ihmisläheisyys

  • Asiakkaamme, työntekijämme ja kumppanimme ovat kaikki ihmisiä. Ihmisillä on mielestämme lähtökohtaisesti aina hyvät aikeet ja huikea potentiaali.
  • Kaikki tekemämme ratkaisut suunnitellaan aina ihmiskäyttäjille mukaviksi ja tehokkaiksi käyttää.
  • Haluamme pitää yllä yhteistyöympäristöä, jossa ihmisen on hyvä olla.

Avoimuus

  • Ratkaisumme pohjautuvat avoimelle lähdekoodille ja toimintamme sen filosofiaan. Vieritämme avoimen lähdekoodin hyödyt suoraan asiakkaillemme ja kontribuoimme avoimen lähdekoodin yleisten ratkaisuiden yhteiskehitykseen.
  • Haastamme avoimesti asiakkaidemme näkemykset ja pyrimme aina löytää tarpeisiin sopivimmat ratkaisut.
  • Veistämöläisten kesken olemme avoimia yritystä ja työntekoa koskevista kiperistäkin asioista.

Laatu

  • Olemme ylpeitä kaikista suunnittelemistamme ja julkaisemistamme lopputuotoksista.
  • Ratkaisumme ja ohjelmistokoodimme vastaavat aina käyttötarkoitustaan ja ovat niin tulevaisuusyhteensopivia kuin mahdollista.
  • Kieltäydymme käyttämästä laatukriteeriemme kanssa ristiriidassa olevia valmiita ohjelmistopalasia.

Web-veistämön ihmiset <3

WordPress-tiimi

joka loihtii asiakkaillemme upeaita verkkopalveluita

Janne Rättyä

janne.rattya@web-veistamo.fi
Tutustu Janneen

Tomi Tiainen portrait

Tomi Tiainen

tomi.tiainen@web-veistamo.fi
Tutustu Tomiin

Teemu Ahonen

teemu.ahonen@web-veistamo.fi
Tutustu Teemuun

Mikko Haataja

mikko.haataja@web-veistamo.fi
Tutustu Mikkoon

Jyri Ojala

jyri.ojala@web-veistamo.fi
Tutustu Jyriin

Miikka Niemeläinen

miikka.niemelainen@web-veistamo.fi
Tutustu Miikkaan

Jungsoo Moon

jungsoo.moon@web-veistamo.fi
Tutustu Mooniin

Markkinointitiimi

Ella Riiali

ella.riiali@web-veistamo.fi
Tutustu Ellaan

Monica Väre

monica.vare@web-veistamo.fi
Tutustu Monicaan

Odoo-tiimi

joka toteuttaa asiakkaillemme mahtavia ERP-ratkaisuja

Elisa Pöyhönen

elisa.poyhonen@web-veistamo.fi
Tutustu Elisaan

Henri Komulainen

henri.komulainen@web-veistamo.fi

Miku Laitinen

miku.laitinen@web-veistamo.fi
Tutustu Mikuun

Atte Isopuro

atte.isopuro@web-veistamo.fi
Tutustu Atteen

Mikko Närjänen

mikko.narjanen@web-veistamo.fi
Tutustu Mikkoon

Santeri Valjakka

santeri.valjakka@web.veistamo.fi
Tutustu Santeriin

Tatiana Deribina

tatiana.deribina@web-veistamo.fi
Tutustu Tatianaan

Rollo Kuokkanen

rollo.kuokkanen@web-veistamo.fi
Tutustu Rolloon

Oskars Zālītis

oskars.zalitis@web-veistamo.fi
Tutustu Oskarsiin

Antti Oksman

antti.oksman@web-veistamo.fi
Tutustu Anttiin

Varis Vecpuisis

varis.vecpuisis@web-veistamo.fi
Tutustu Varikseen

Anni Saarelainen

anni.saarelainen@web-veistamo.fi

Yritystarina

Olipa kerran Svante. Hän eli rauhallisena rauhallista ja onnellista TKK‑opiskelijaelämää, mutta jotakin kuitenkin puuttui, kunnes hän tapasi arkeologiaa ja tietotekniikkaa opiskelleen Ernon.

Yhdessä he päättivät ryhtyä taisteluun parempien web‑ratkaisujen puolesta…

Web-veistämön perustajat Svante & Erno