Terve!

Me ollaan Web-veistämö. Tutustu tiimimme jäseniin ja minkälainen yritys olemme.

Web-veistämö Oy

Web-veistämö Oy on avoimen lähdekoodin verkkopalveluiden yhteissuunnitteluun, kehittämiseen ja käyttöönottoon erikoistunut yritys, joka jakautuu kahdelle toimiallalle: verkkopalveluihin ja ERP-ratkaisuihin, joita toteutamme Avoin.Systems aputoiminimemme kautta. 

Laadukkaat ja helppokäyttöiset verkkopalvelut
ovat intohimomme.

Tavoitteemme on tuottaa asiakkaillemme kilpailuetua, suunnittelemalla ja toteuttamalla tiiviissä yhteistyössä asiakkaan kanssa verkkopalveluita, jotka kytkeytyvät saumattomasti yrityksen taustajärjestelmiin. Haluamme yhdistää organisaation kaikki digitaaliset palvelut yhdeksi toimivaksi kokonaisuudeksi ja kehittää sekä optimoida tätä kokonaisuutta asiakkaan kanssa eteenpäin.

Arvomme

Ihmisläheisyys

  • Asiakkaamme, työntekijämme ja kumppanimme ovat kaikki ihmisiä. Ihmisillä on mielestämme lähtökohtaisesti aina hyvät aikeet ja huikea potentiaali.
  • Kaikki tekemämme ratkaisut suunnitellaan aina ihmiskäyttäjille mukaviksi ja tehokkaiksi käyttää.
  • Haluamme pitää yllä yhteistyöympäristöä, jossa ihmisen on hyvä olla.

Avoimuus

  • Ratkaisumme pohjautuvat avoimelle lähdekoodille ja toimintamme sen filosofiaan. Vieritämme avoimen lähdekoodin hyödyt suoraan asiakkaillemme ja kontribuoimme avoimen lähdekoodin yleisten ratkaisuiden yhteiskehitykseen.
  • Haastamme avoimesti asiakkaidemme näkemykset ja pyrimme aina löytää tarpeisiin sopivimmat ratkaisut.
  • Veistämöläisten kesken olemme avoimia yritystä ja työntekoa koskevista kiperistäkin asioista.

Laatu

  • Olemme ylpeitä kaikista suunnittelemistamme ja julkaisemistamme lopputuotoksista.
  • Ratkaisumme ja ohjelmistokoodimme vastaavat aina käyttötarkoitustaan ja ovat niin tulevaisuusyhteensopivia kuin mahdollista.
  • Kieltäydymme käyttämästä laatukriteeriemme kanssa ristiriidassa olevia valmiita ohjelmistopalasia.

Web-veistämön ihmiset <3

WordPress-tiimi

Janne Rättyä

janne.rattya@web-veistamo.fi
Tutustu Janneen

Tomi Tiainen portrait

Tomi Tiainen

tomi.tiainen@web-veistamo.fi
Tutustu Tomiin

Teemu Ahonen

teemu.ahonen@web-veistamo.fi
Tutustu Teemuun

Mikko Haataja

mikko.haataja@web-veistamo.fi
Tutustu Mikkoon

Jyri Ojala

jyri.ojala@web-veistamo.fi
Tutustu Jyriin

Miikka Niemeläinen

miikka.niemelainen@web-veistamo.fi
Tutustu Miikkaan

Jungsoo Moon

jungsoo.moon@web-veistamo.fi
Tutustu Mooniin

Salla Merenheimo

Salla Merenheimo

salla.merenheimo@web-veistamo.fi
Tutustu Sallaan

Mumeeta Bai

mumeeta.bai@web-veistamo.fi
Tutustu Mumeetaan

Ella Riiali

ella.riiali@web-veistamo.fi
Tutustu Ellaan

Monica Väre

monica.vare@web-veistamo.fi
Tutustu Monicaan

Odoo-tiimi

Tiina Kåla

tiina.kala@web-veistamo.fi
Tutustu Tiinaan

Anni Saarelainen

anni.saarelainen@web-veistamo.fi
Tutustu Anniin

Miku Laitinen

miku.laitinen@web-veistamo.fi
Tutustu Mikuun

Atte Isopuro

atte.isopuro@web-veistamo.fi
Tutustu Atteen

Mikko Närjänen

mikko.narjanen@web-veistamo.fi
Tutustu Mikkoon

Santeri Valjakka

santeri.valjakka@web.veistamo.fi
Tutustu Santeriin

Antti Oksman

antti.oksman@web-veistamo.fi
Tutustu Anttiin

Oskars Zālītis

oskars.zalitis@web-veistamo.fi
Tutustu Oskarsiin

Pekka Ikonen

pekka.ikonen@web-veistamo.fi
Tutustu Pekkaan

Heikki Valtonen

heikki.valtonen@web-veistamo.fi
Tutustu Heikkiin

Joni Winsten

joni.winsten@web-veistamo.fi
Tutustu Joniin

Ilona Lehti

ilona.lehti@web-veistamo.fi
Tutustu Ilonaan

Viktor Anikeenko

viktor.anikeenko@web-veistamo.fi
Tutustu Viktoriin

Harri Huhtala

harri.huhtala@web-veistamo.fi
Tutustu Harriin

Janne Räty

janne.räty@web-veistamo.fi
Tutustu Janneen

Iikka Järvenpää

iikka.jarvenpaa@web-veistamo.fi
Tutustu Iikkaan

Yritystarina

Olipa kerran Svante. Hän eli rauhallisena rauhallista ja onnellista TKK‑opiskelijaelämää, mutta jotakin kuitenkin puuttui, kunnes hän tapasi arkeologiaa ja tietotekniikkaa opiskelleen Ernon.

Yhdessä he päättivät ryhtyä taisteluun parempien web‑ratkaisujen puolesta…

Web-veistämön perustajat Svante & Erno